Magvas kenyér – Miele Főzőiskola

30.00 g lenmag
30.00 g napraforgómag

Magvas kenyér – Miele Főzőiskola

Morzsoljuk el az élesztőt és keverjük el a cukorral, valamint kevés vízzel.Adjuk hozzá a lisztet, sót, olajat, lenmagot, napraforgómagot és a maradék vizet, és gyúrjuk kb. 3-4 percig.Kelesszük lefedve meleg helyen vagy a 30°C-ra melegített készülékben 30 percig.Gyúrjuk át ismét a tésztát, formázzunk cipót belőle, majd tegyük egy kizsírozott és liszttel megszórt tepsire.A tetejét többször vágjuk be.Ismét kelesszük 30-40 percen át, majd süssük készre.Beállítás: Kombinált párolás1. lépés: 100°C 100% nedv.tart. 7 perc2. lépés: 180-200°C 50% nedv.tart. 10 perc3. lépés: 190°C 20% nedv.tart. 40 percSütés helye: Alulról a 3. sütési szint.

Grillezett barack ricottával
      Libatepertő