Gyümölcskenyér gazdagon

0.50 tk sütőpor
0.50 tk szódabikarbóna

Gyümölcskenyér gazdagon

A sütőt 180 °C-ra előmelegítjük. Kivajazunk egy 23 cm hosszú őzgerincformát, és a dióval megszórjuk. Egy tálba szitáljuk a lisztet, sütőport, szódabikarbónát. A vajat a barna cukorral robotgéppel habosra keverjük, majd egyesével hozzáadjuk a tojásokat is. Másik tálban kikeverjük a narancslevet a mézzel, vaníliakivonattal és a narancshéjjal. Alacsony fokozaton a krémhez keverjük a száraz anyagokat és a narancsos folyadékot. Végül a tésztába keverjük a csokoládét, mazsolát és a barackot. A tésztát a formába öntjük. A tepsit a sütőbe tesszük, és tűpróbáig 75-90 percig sütjük. Az utolsó 30 percben alufóliával letakarjuk, nehogy megégjen.

Macesz gombóc
Rakott karfiol