7 dolog, amit érdemes tudni a padlizsánról
Kellemes a füst illata, még akkor is, ha a ruhánk is ugyanolyan füstös szagú a következő reggelen.
A grillezhető zöldségek közül most a padlizsánt mutatjuk be
Amit érdemes tudni!!
1. A padlizsán tojásgyümölcs néven is ismert
Akárhogy is nevezzük, ez egy pompás, fényesen sima zöldség. A normál tojásgyümölcs kifejezés Ausztráliából származik, mégis fekete szépségeinket általában szebb nevükön hívjuk. Az indiaiak brinjal-nak nevezik őket. Olaszországban melanzane néven ismertek, ami őrült almát jelent. A tojásgyümölcs név a legismertebb fajták tojás formájú alakjától származik.
2. A padlizsánt nem kell megsózni
Az utóbbi időkben olyan padlizsánokat sikerült termeszteni, amelyek nem keserűek. Tehát ma már nem szükséges a sózás, ahhoz hogy a keserű ízt megszüntessük. Ha összehasonlítjuk a sózott és meg nem sózott padlizsánokat a következők derülnek ki: a sózott valamivel kevesebb olajat vesz fel és gyorsabban megsül, mint a meg nem sózott. Ez azért történik, mert a sózási folyamat megpuhítja a padlizsánt, aminek a következménye a kevesebb olaj-felvétel lett.
3. A padlizsán szereti az olívaolajat
Az olaj nélkül grillezett padlizsán teljesen más lény, mint ugyanaz a zöldség olívaolajban megsütve. Az olívaolaj hatására lesz a padlizsán csodálatosan bársonyos. Szóval ha padlizsánt sütünk, legyünk bőkezűek az olajjal.
4. A padlizsán nem szereti a hűtőt
A legjobb, ha szobahőmérsékleten tartjuk őket, mint a paradicsomot.
5. A tojásgyümölcs imádja a nyarat
Ugyan elég jól beszerezhetők egész évben, a padlizsánok csúcsszezonja késő tavasztól kora őszig tart.
6. A nagyobb nem feltétlenül jobb
Általában a közepes méretűek a legjobbak. A sima, fénylő és nehéz padlizsánok a legfrissebbek és a legkevesebb mag van bennük. Ahogy az emberek, a padlizsánok is mind megráncosodnak, amikor megöregednek.
7. A padlizsánt nem jó nyersen enni
Mérget tartalmaznak, amely többek között gyomorproblémákat okozhat.