Mogyorós tekercs

190.00 g liszt
1.00 tk földimogyoró olaj

Mogyorós tekercs

Az élesztőt belemorzsoljuk a langyos vízbe, kevés lisztet, illetve kevéske cukrot adunk hozzá. Dolgozzuk össze a tésztát a többi liszttel, majd helyezzük egy tálba. Gőzpárolóban 40 percig 40°C-on kelesztjük. A töltelékhez a mogyorót megpirítjuk, majd darabosra aprítjuk. Barnacukrot, vajat és egy kis sót adunk hozzá. Mikor a tészta megkelt, átdolgozzuk és 2-3 cm vastagra nyújtjuk, majd olvasztott vajjal megkenjük, végül megtöltjük a kész töltelékkel. Felülről lefelé feltekerjük, majd késsel egyforma vastagságú részekre vágjuk. Rövid kelesztés után sütőpapírokra helyezve berakjuk a gőzpárolóba, majd 100°C-on 15 perc alatt elkészítjük.

Spenótos túrógombóc paradicsommártással
    Cheddar sajtos sonkatekercs