Fűszeres rizzsel töltött karalábé

olívaolaj

Fűszeres rizzsel töltött karalábé

• Gluténmentes

A rizst enyhén sós vízben megfőzzük (1 csésze barnarizshez 2,5 csésze vizet számoljunk). A karalábékat félbevágjuk, húsukat késsel óvatosan kivájjuk úgy, hogy maradjon egy kb. 1 cm-es héj, amit megtölthetünk. A kivájt karalábédarabkákat apróra vágjuk, és az olajon a hagymával és a fokhagymával aranysárgára pirítjuk. Belekeverjük a főtt rizst, a fűszereket, az apró kockákra vágott tofut és a zöldborsót. Egy hőálló tálat vékonyan kiolajozunk, a töltött karalábékat beleállítjuk, kb. egy deci vizet hozzáöntünk. Közepesen meleg sütőben, kb. 180 °C-on, fólia alatt kb. 35-40 percig sütjük. A tetejét szórjuk meg frissen vágott petrezselyem zöldjével, és melegen tálaljuk.

Piskóta
Hagymás kenyér – Farkas Vilmossal