2 karácsonyi étel vegetáriánusoknak | Miele Főzőiskola

2 karácsonyi étel vegetáriánusoknak
2015. 12. 09. Nyomtatás
Karácsonykor a hal és a húsételek előszeretettel szerepelnek az ünnepi asztalon, de előfordulhat, hogy családtagjaink vagy barátaink körében vegetáriánus akad. Milyen étellel készüljünk nekik? Isteni recepteket ajánlunk!

Trópusi gyümölcsleves gazdagon

Elkészítési idő: 20 perc

Hozzávalók 4 személyre:

 • 5 dl rizstej
 • fél ananász, megtisztítva és kockákra vágva
 • 2 érett banán, meghámozva és karikákra vágva
 • fél rúd vanília kikapart bele
 • 2,5 dl kókusztej
 • 2-2 bionarancs és biovérnarancs, meghámozva és karikákra szeletelve
 • a díszítéshez:
 • 2 evőkanál kókuszforgács
 • 8 magozott datolya, vékony szeletekre vágva

A rizstej felét az ananász felével, a banánnal és a vaníliával turmixgépbe töltjük, majd simára turmixoljuk. A maradék rizstejet és a kókusztejjel összekeverjük, és levesestálba öntjük. Az ananász másik felét és a gyümölcskarikákat beletesszük, majd 2 órára hűtőszekrénybe rakjuk, hogy az ízek összeérjenek. A kókuszforgáccsal és datolyaszeletekkel tálaljuk.

Tipp: Lehet melegen is készíteni, akkor forró rizstejet használjunk, és azon melegében, frissen tálaljuk. A gyümölcsöket nem szükséges megfőzni.

Földimogyoró-szelet mézes-mustáros mártással

Elkészítési idő: 1 óra 30 perc

Hozzávalók 4 személyre:

a földimogyoró-szelethez:

 • 20 dkg vöröshagyma, finomra aprítva
 • 3 dl víz
 • 20 dkg apró szemű zabpehely
 • 20 dkg pörkölt, őrölt, sós földimogyoró
 • 4 gerezd zúzott fokhagyma
 • 1 púpozott kiskanál pirospaprika
 • 1 kiskanál majoránna

a mézes-mustáros mártáshoz:

 • 5 dl rizstej
 • 1-1 evőkanál sima és magos dijoni mustár
 • késhegynyi őrölt szegfűszeg
 • 2 evőkanál vegyes virágméz

A hagymát a vízben megpároljuk, a zabpelyhet és az őrölt mogyorót belekeverjük, majd a fokhagymával, a pirospaprikával és a majoránnával fűszerezzük, azután az egészet konyhai aprítógépben összeturmixoljuk. Langyosra hagyjuk hűlni, majd vizes kézzel 8, kis tenyérnyi szeletet formázunk belőle. Sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, és 180 °C-ra előmelegített sütőben (légkeveréses sütőben 165 °C) 20 percig sütjük. Azután falapáttal megfordítjuk, és még további 10 percig sütjük, hogy mindkét oldala szép, enyhén ropogós kérget kapjon. A mártáshoz a rizstejet felforraljuk, a mustárral és a szegfűszeggel ízesítjük, majd kis lángon beforraljuk. A tűzről lehúzzuk, egy kicsit hűlni hagyjuk (a méz értékes tápanyagai megmaradnak, ha a mártás 40 °C alá hűl), és a mézet belekeverjük. Párolt vegyes zöldköret jól illik hozzá.

Ízek és Érzések magazin

Receptek

Rendezvény - Adria esszenciája

Tovább

Vásároljon sütőedényt és kapjon ajándékba egy fedőt!

Tovább