2 különleges dinnyés recept: saláta és leves | Miele Főzőiskola

2 különleges dinnyés recept: saláta és leves
2015. 07. 09. Nyomtatás
Nemsokára itt a dinnyeszezon! De idén ne csak önmagában, hanem ínyenc ételek alapanyagaként is fogyasszunk belőle. Mutatjuk a recepteket hozzá!

Mentás háromdinnye-saláta

Elkészítési idő: 15 perc + a hűtés

Hozzávalók 4 személyre:

  • 60 dkg görögdinnye, kimagozva
  • 60 dkg sárgadinnye, félbevágva és kimagozva
  • 60 dkg mézdinnye, kimagozva
  • 1 csokor menta, finomra aprítva

A háromféle dinnye húsából karalábévájóval csinos kis gömböket vájunk. A dinnyék lecsöpögő levét felfogjuk, és a mentával összekeverjük. A dinnyegömböket a kikapart fél sárgadinnye-héjakba halmozzuk, majd a mentás dinnyelével leöntjük, és hűtőszekrénybe pár órára tesszük, hogy az ízek összeérjenek.

Vaníliás sárgadinnyeleves

Elkészítési idő: 30 perc + a hűtés

Hozzávalók 4 személyre:

  • 1 liter rizstej
  • 1 csomag (gluténmentes) vaníliás pudingpor
  • fél vaníliarúd, kikapart belseje
  • 80 dkg sárgadinnye, félbevágva és kimagozva

A rizstej feléből a pudingporral a leírás szerint pudingot főzünk, a kikapart vaníliával ízesítjük, majd a sárgadinnye felével (nem feledve a magok körüli részt) és a maradék rizstejjel összeturmixoljuk. A fennmaradt sárgadinnye húsát kockákra vágjuk, és a tejes-vaníliás dinnyelével felöntjük. Jól behűtve tálaljuk.

Tipp: A dinnye kimagozásánál vétek kidobni a magokat körbevevő zsenge hártyás részt, az a gyümölcs legédesebb és legaromásabb része.

Horváth-Szováti György

életmód-tanácsadó, terapeuta

Ízek és Érzések magazin

www.izekeserzesek.hu

MAGAZINAJÁNLÓ:

Július 1-től keressék az Ízek és Érzések magazin legújabb lapszámát!

A tartalomból: Könnyű, joghurtos desszertek • 6 nyári kedvenc külföldről • Hűsítő alapanyagok a konyhában • Kímélő fogások gabonakrémekkel • Útravaló finomságok gyerekes nyaraláshoz • Ételek endometriózis esetére • Nyári étrend az izzadás csökkentésére • Allergia és keresztallergia: mire figyeljünk nyáron!

Előfizetőinknek különleges mustárokkal kedveskedünk!

Receptek

Rendezvény - Mi a titka egy tökéletes vacsorának? II.

Tovább

Vásároljon sütőedényt és kapjon ajándékba egy fedőt!

Tovább