Főzőiskola a Miele támogatásával

2 különleges dinnyés recept: saláta és leves

Miele 2015.07.09

Nemsokára itt a dinnyeszezon! De idén ne csak önmagában, hanem ínyenc ételek alapanyagaként is fogyasszunk belőle. Mutatjuk a recepteket hozzá!

2 különleges dinnyés recept: saláta és leves

Mentás háromdinnye-saláta

Elkészítési idő: 15 perc + a hűtés

Hozzávalók 4 személyre:

 • 60 dkg görögdinnye, kimagozva
 • 60 dkg sárgadinnye, félbevágva és kimagozva
 • 60 dkg mézdinnye, kimagozva
 • 1 csokor menta, finomra aprítva

A háromféle dinnye húsából karalábévájóval csinos kis gömböket vájunk. A dinnyék lecsöpögő levét felfogjuk, és a mentával összekeverjük. A dinnyegömböket a kikapart fél sárgadinnye-héjakba halmozzuk, majd a mentás dinnyelével leöntjük, és hűtőszekrénybe pár órára tesszük, hogy az ízek összeérjenek.

Vaníliás sárgadinnyeleves

Elkészítési idő: 30 perc + a hűtés

Hozzávalók 4 személyre:

 • 1 liter rizstej
 • 1 csomag (gluténmentes) vaníliás pudingpor
 • fél vaníliarúd, kikapart belseje
 • 80 dkg sárgadinnye, félbevágva és kimagozva

A rizstej feléből a pudingporral a leírás szerint pudingot főzünk, a kikapart vaníliával ízesítjük, majd a sárgadinnye felével (nem feledve a magok körüli részt) és a maradék rizstejjel összeturmixoljuk. A fennmaradt sárgadinnye húsát kockákra vágjuk, és a tejes-vaníliás dinnyelével felöntjük. Jól behűtve tálaljuk.

Tipp: A dinnye kimagozásánál vétek kidobni a magokat körbevevő zsenge hártyás részt, az a gyümölcs legédesebb és legaromásabb része.

Horváth-Szováti György

életmód-tanácsadó, terapeuta

Ízek és Érzések magazin

www.izekeserzesek.hu

MAGAZINAJÁNLÓ:

Július 1-től keressék az Ízek és Érzések magazin legújabb lapszámát!

A tartalomból: Könnyű, joghurtos desszertek • 6 nyári kedvenc külföldről • Hűsítő alapanyagok a konyhában • Kímélő fogások gabonakrémekkel • Útravaló finomságok gyerekes nyaraláshoz • Ételek endometriózis esetére • Nyári étrend az izzadás csökkentésére • Allergia és keresztallergia: mire figyeljünk nyáron!

Előfizetőinknek különleges mustárokkal kedveskedünk!

További képek

Címkék

 • leves
 • ságadinnye
 • görögdinnye
 • könnyű
 • nyár
 • nyári étel
 • hűsítő
 • dinnye
 • ájurvéda

Hozzászólások

Még nincsenek hozzászólások

További cikkek